Dezinfecţie

Anunțuri / comunicate Aprilie 2, 2020

Joi, 2 aprilie 2020, în ansamblul parohial a fost făcută operațiunea de dezinfecție de către SC Privat Health SRL Piatra-Neamţ.

Operaţiunea a acoperit toate spaţiile bisericeşti: biserica, demisolul şi anexele: capela funerară "Sfântul Lazăr" şi lumânărarul, pentru a preveni eventuala prezenţă a virusului COVID-19 şi infectarea cu noul coronavirus.

Îi mulţumim domnului Dumitru Dan Popescu pentru serviciile oferite şi îl recomandăm tuturor celor interesaţi de acest tip de operaţiuni. Poate fi contactat la numărul de telefon: 0744802831.

Slujbele vor fi oficiate în continuare fără accesul publicului, conform Ordonanţei Militare nr. 2/2020.

Citește alte articole despre: dezinfecţie, Biserica Gară Piatra-Neamţ, coronavirus