Semn de recunoștință

Viața parohiei Decembrie 31, 2019

Suntem în pragul Anului Nou și îndreptăm către dumneavoastră, ca și până acum, aceleași gânduri de recunoștință pentru dragostea prin care vă manifestați credința și cu care ne onorați de fiecare dată!

V-am găsit acasă, pe unii sănătoși și veseli, pe alții suferinzi dar cu nădejde, pe unii pregătiți să oferiți din bunăstarea pe care Dumnezeu v-a oferit-o, pe alții să primiți din dragostea celor din jur, pe unii spovediți și împărtășiți, pe alții pe calea întâlnirii cu Domnul. Vă mulțumim tuturor!

Zilele prăznuirii Nașterii Domnului ne-au aflat în sfânta biserică, înconjurați de rugăciune, de cântare și de colindele oapeților noștri dragi, care își găsesc timp, în fiecare an, să Îl vestească pe Iisus și nouă. Ne bucurăm nespus că am petrecut împreună în duhul sărbătorii Nașterii Domnului!

Cu gândul curat, pentru 2020, ne rugăm ca Bunul Dumnezeu să vă călăuzească și întărească pe calea mântuirii!

Citește alte articole despre: recunostinta, 2020, Pogorarea Sfantului Duh